Pomiar prędkości w Cmolasie i Głogowie Małopolskim

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w odpowiedzi na moje pismo udzielił mi dodatkowych informacji odnośnie nowych urządzeń rejestrujących prędkość w województwie podkarpackim. Wśród lokalizacji wytypowanych do instalacji znajduje się Cmolas i Głogów Małopolski. Obecnie prowadzone jest postępowanie przetargowe odnośnie zakupu dodatkowych urządzeń rejestrujących. Wykonawcy, którzy złożyli oferty zadeklarowali realizację zamówienia w wymiarze 71 tygodni od podpisania umowy.

Droga krajowa nr 9 jest nie tylko jedną z bardziej ruchliwych tras w regionie, ale także stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Uważam, że zainstalowanie fotoradaru w wyżej wymienionych miejscowościach znacząco poprawiłoby bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kolbuszowej

Za nami Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbyły się w niedzielę, 22 września, na stadionie w Kolbuszowej. Wzięły w nich udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu kolbuszowskiego.

Zwycięzcy zawodów:

OSP Majdan Królewski

OSP Kolbuszowa Górna

OSP Kupno

Pozostałe wyniki:

Grupa MDP Dziewczęca

Miejsce 1 – MDP Raniżów (wynik 968)

Miejsce 2 – MDP Widełka (wynik 930)

Grupa MDP Chłopcy

Miejsce 1 MDP Raniżów (wynik 990)

Miejsce 2 – MDP Bukowiec (wynik 976)

Miejsce 3 – MDP Niwiska (wynik 935)

Miejsce 4 – MDP Przedbórz (wynik 865)

Grupa C

Miejsce 1 OSP Komorów (120,8 pkt)

Miejsce 2 – OSP Majdan Królewskie (127,05 pkt)

Miejsce 3 – OSP Przedbórz (129,24 pkt)

Miejsce 4 OSP Kupno (130,85 pkt)

Miejsce 5 OSP Kolbuszowa Górna (186,4 pkt)

Grupa A

Miejsce 1 – OSP Majdan Królewski (95,20 pkt)

Miejsce 2 – OSP Kolbuszowa Górna (97,10 pkt)

Miejsce 3 – OSP Kupno (101,09 pkt)

Miejsce 4 – OSP Lipnica (104,05)

Miejsce 5 – OSP Werynia (104,20 pkt)

Miejsce 6 – OSP Hadykówka (106,65 pkt)

Miejsce 7 – OSP Zielonka (107,33 pkt)

Miejsce 8 – OSP Jagodnik (108,50 pkt)

Miejsce 9 – OSP Raniżów (109,95 pkt)

Miejsce 10 – OSP Mechowiec (115,20 pkt)

Miejsce 11 – OSP Trześń (115,95 pkt)

Miejsce 12 – OSP Niwiska (118,05 pkt)

Miejsce 13 – OSP Brzostowa Góra (134,15 pkt)

Serdecznie gratuluję zdobytych miejsc. Z całego serca dziękuję wszystkim strażakom za udział w zmaganiach, a także za ogrom pracy włożony w solidne przygotowanie się do zawodów.

Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP

Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków

Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej

Fot. (13) B. Posłuszny, Korso Kolbuszowskie

Zbiórka

Szanowni Państwo!

Kolejny dzień zbiórki w moim biurze poselskim. Serdecznie dziękuję darczyńcom za przekazywaną pomoc dla powodzian.

Zachęcam do udziału w dalszej zbiórce darów.

Godziny otwarcia biura: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, w godzinach od 8.00 do 13.00 (środa nieczynne).

Dziękuję za każdy dar serca!

Darów przybywa każdego dnia za co jestem Państwu bardzo wdzięczny.

Solidarni z powodzianami

Szanowni Państwo

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości włączają się w pomoc dla osób, które ucierpiały w powodzi. Rozpoczynamy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w naszych biurach poselskich. Zbieramy między innymi butelkowaną wodę, suchy prowiant, lekarstwa i środki czystości. Każda pomoc się liczy!

Od poniedziałku, czyli od 16 września w moim biurze poselskim w Kolbuszowej przy ul. Mickiewicza 5, rozpoczniemy zbiórkę żywności długoterminowej, środków chemicznych oraz higieny osobistej, które zostaną przekazane powodzianom. Godziny otwarcia biura: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, w godzinach od 8.00 do 13.00 (środa nieczynne).

Zbieramy następujące produkty:

– konserwy mięsne i rybne,

– makarony, ryż, kasze,

– cukier, mąka, płatki śniadaniowe,

– woda butelkowana, soki,

– olej, oliwa, przyprawy,

– żywność dla dzieci (kaszki, słoiczki),

– produkty hermetycznie zapakowane (np. bakalie, batony energetyczne),

– proszki do prania, płyny do mycia naczyń,

– środki czyszczące (płyny, żele, środki do dezynfekcji),

– mydła, szampony, żele pod prysznic,

– szczoteczki i pasty do zębów,

– ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane,

– środki higieniczne.

Bądźmy zjednoczeni i solidarni.
Dziękuję za Wasze otwarte serce.

Obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy o Kolbuszową

Obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy o Kolbuszową Kilkadziesiąt osób wzięło udział w poniedziałkowych obchodach 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy o Kolbuszową. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się na placu Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku w Kolbuszowej od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie młodzież z Zespołu Szkół Technicznych zaprezentowała program artystyczny. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i w przejmujący sposób przywołali wydarzenia, do jakich doszło 85 lat temu w naszej ojczyźnie. W dalszej kolejności delegacje przed tablicami pamiątkowymi, znajdującymi się na froncie budynku Zespołu Szkół Technicznych złożyły wiązanki kwiatów. Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz ulicami miasta pod przewodnictwem Orkiestry Miejskiego Domu Kultury na cmentarz parafialny, gdzie zebrani wzięli udział w modlitwie za wszystkich poległych. Ostatnim punktem obchodów było złożenie kwiatów przed pomnikiem znajdującym się na rynku kolbuszowskim, poświęconym żołnierzom i bohaterom walczącym i poległym wolność i suwerenność ojczyzny. Dziękuję serdecznie wszystkim za organizację i uczestnictwo w tej lekcji historii. Dziękuję za dbałość o pamięć o tych, którzy walczyli i oddali swoje życie za wolny.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w poniedziałkowych obchodach 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy o Kolbuszową. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się na placu Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku w Kolbuszowej od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Następnie młodzież z Zespołu Szkół Technicznych zaprezentowała program artystyczny. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i w przejmujący sposób przywołali wydarzenia, do jakich doszło 85 lat temu w naszej ojczyźnie. W dalszej kolejności delegacje przed tablicami pamiątkowymi, znajdującymi się na froncie budynku Zespołu Szkół Technicznych złożyły wiązanki kwiatów.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz ulicami miasta pod przewodnictwem Orkiestry Miejskiego Domu Kultury na cmentarz parafialny, gdzie zebrani wzięli udział w modlitwie za wszystkich poległych. Ostatnim punktem obchodów było złożenie kwiatów przed pomnikiem znajdującym się na rynku kolbuszowskim, poświęconym żołnierzom i bohaterom walczącym i poległym wolność i suwerenność ojczyzny.

Dziękuję serdecznie wszystkim za organizację i uczestnictwo w tej lekcji historii. Dziękuję za dbałość o pamięć o tych, którzy walczyli i oddali swoje życie za wolny świat.

Zawody sportowo-pożarnicze w Jadachach

Strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Nowa Dęba rywalizowali w niedzielę (8 września) w Jadachach w zawodach sportowo – pożarniczych.

W zmaganiach drużyn OSP o najlepsze czasy w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym, najlepsi okazali się strażacy z Alfredówki, wyprzedzając OSP Chmielów i OSP Cygany, które także znalazły się na podium. Dalsze miejsca zajęły kolejno drużyny z Poręb Dębskich, Jadachów, Tarnowskiej Woli, Rozalina i Nowej Dęby.

W rywalizacji Kobiecych Drużyn Pożarniczych wzięły udział trzy zespoły. Złoty medal został w Jadachach, drugie miejsce zajęły druhny z Chmielowa, a trzecie z Rozalina.

Drużyna z Jadachów wygrała także rywalizację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców i dziewcząt. Wśród chłopców kolejne miejsce zajęli młodzi strażacy z Nowej Dęby, Chmielowa i Cyganów. W rywalizacji dziewcząt drugie miejsce przypadło reprezentantkom Cyganów, a trzecie Chmielowa.

Serdecznie gratuluję zdobytych miejsc. Z całego serca dziękuję wszystkim strażakom za udział w zmaganiach, a także za ogrom pracy włożony w solidne przygotowanie się do zawodów.

Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP
Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków
Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej

Targi Kielce

We wtorek, 3 września, rozpoczął się 32. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Wydarzenie to od lat przyciąga odwiedzających z całego świata, stanowiąc platformę wymiany doświadczeń, prezentacji najnowszych technologii oraz nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych. To kolejna rekordowa edycja MSPO z 769 wystawcami. W tym roku miałem przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, między innymi razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią i Ministrem Obrony Narodowej Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem.

Wspólnie z Posłem na Sejm RP Rafałem Weberem odwiedziliśmy stanowisko Zakładów Metalowych Dezamet z Nowej Dęby, obejrzeliśmy śmigłowiec S-70i Black Hawk w konfiguracji uzbrojonej, który został zaprezentowany przez PZL Mielec, a także wiele innych ekspozycji.

Salon to nie tylko wyjątkowe prezentacje sprzętu i biznesowe dyskusje, to także wiele merytorycznych spotkań, które zgromadzają czołowych ekspertów i przedstawicieli branży obronnej. MSPO trwa od 3 do 6 września. Dzień otwarty zaplanowany został na sobotę 7 września 2024 roku.

Rocznica niepodległości

Na zaproszenie Pani Ambasador Republiki Indonezji w Polsce – H.E. Anita Lidya Luhulima miałem zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w obchodach 79. rocznicy uzyskania przez ten kraj niepodległości. Na tym spotkaniu obecni byli ambasadorowie kilkudziesięciu państw w naszm kraju, wiceminister Ministerstwa Spraw Zagranicznych Władysław Teofil Bartoszewski, attachè wojskowi oraz przedsiębiorcy. Nasze państwo współpracuje z Indonezją w obszarze obronności, edukacji, cyberbezpieczeństwa i rolnictwa.

Serdecznie dziękuję za owocną współpracę i za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie. Dziękuję również za możliwość obejrzenia występów zespołów z Indonezji dzięki, którym miałem okazję razem z gośćmi poznać kulturę tego kraju.

Senioralia w Kolbuszowej

Korowód ulicami miasta, występy artystyczne i potańcówka – w sobotę 31 sierpnia świętowali kolbuszowscy seniorzy. Wydarzenie było okazją do integracji i wspólnej zabawy mieszkańców gminy. Tegoroczne Senioralia rozpoczęły się na rynku, gdzie Krzysztof Matejek Sekretarz Kolbuszowej przekazał zebranym klucze do miasta. Następnie w barwnym przemarszu na czele z orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia – PSM I st. w Kolbuszowej uczestnicy przeszli z kolbuszowskiego rynku na bulwary. Po oficjalnej części rozpoczęły się występy artystyczne. Umiejętności wokalne oraz recytatorskie zaprezentowali seniorzy z różnych instytucji i organizacji. Przygotowano również stoiska rękodzielnicze, a Marcin Kamiński zaprezentował rowery retro. Dodatkową atrakcją był pokaz mody z lat 20. i 30. oraz przejazdy rikszą rowerową. Dla licznej publiczności zagrał Roman Dublański&Krokodyle. Finałem imprezy była potańcówka z zespołem Widelanie.

Drodzy Seniorzy, dziękuję za Waszą mądrość życiową i doświadczenie, które dla wielu jest cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę, jak wciąż być młodym duchem. W tym wyjątkowym czasie składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych.