Spotkanie opłatkowe w Przewrotnem

W niedzielę w Przewrotnem (gm. Głogów Młp.) odbyło się gminne spotkanie opłatkowe druhów strażaków. Spotkanie wigilijne jest dobrym momentem na złożenie sobie życzeń, podzielenia się opłatkiem, do rozmowy w świątecznej atmosferze i dokonania krótkiego podsumowania roku.

W spotkaniu udział wzięły władze miejsko-gminne oraz delegacje strażackie z każdej jednostki OSP z terenu gminy oraz Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Paweł Baj, Burmistrz Głogowa Młp., Waldemar Jędrzejewski Komendant Komisariatu Policji w Głogowie Młp.

Podczas uroczystości oficjalnie przekazano ratowniczy zestaw hydrauliczny dla OSP Głogów Młp., zakupiony dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, z którego pieniądze zasądzane od sprawców przestępstw dysponowane są tak, by pomóc najbardziej potrzebującym.

W swoim wystąpieniu poseł Zbigniew Chmielowiec podziękował strażakom za zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym. Podziękował również panu Dorianowi radnemu Rady Miejskiej w Kolbuszowej, który był świadkiem tragicznego wypadku w Widełce i mozolnej walki o życie druhów z Głogowa Młp. To między innymi jego uwagi zainspirowały posła do wzmożonego działania na rzecz pomocy w pozyskaniu nowych narzędzi hydraulicznych dla jednostki z Głogowa Młp.

Spotkanie uświetnił występ jasełkowy uczniów ZS w Przewrotnem oraz kapela Przewrotniacy.