Seniorzy z Baranowa w Sejmie

Poseł Zbigniew Chmielowiec spotkał się z seniorami z gminy Baranów Sandomierski. Grupa starszych mieszkańców oraz wolontariuszy zwiedziła Sejm podczas wycieczki w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Tor Rozwoju ze środków programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS.

Poseł oprowadził grupę po gmachu Sejmu i opowiedział o pracy parlamentu, o tym, jak wygląda dzień posła, czym zajmują się komisje itp. Była to też okazja, by porozmawiać o bieżących sprawach, które nurtują mieszkańców gminy, zwłaszcza tych starszych, jak np. dostępność lekarzy specjalistów czy programy dla wsi.

Seniorzy mogli także obserwować obrady z galerii sejmowej i zajrzeć w miejsca, które zwykle oglądamy w wiadomościach telewizyjnych, np. słynny sejmowy korytarz, którym przemykali posłowie i ministrowie. Uczestnicy wycieczki odwiedzili nawet takie miejsca, które na ogół są niedostępne dla zwiedzających, np. kaplicę w podziemiach Nowego Domu Poselskiego. Znajdują się tutaj relikwie św. Jana Pawła II oraz patronki życia poczętego św. Joanny Beretty Molli, a także obraz patronki parlamentarzystów Matki Bożej Trybunalskiej.