Odsłonięcia pomnika w Strachocinie

W rodzinnych stronach świętego patrona niepodległości”. Marszałek Sejmu na uroczystości odsłonięcia pomnika w Strachocinie.

100-lecie odzyskania niepodległości upamiętnia pomnik odsłonięty w sobotę Strachocinie w województwie podkarpackim. Monument znajduje się na terenie sanktuarium św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, urodzonego w tej miejscowości w 1591 r. Będzie zawierał urny z ziemią z pól bitewnych m.in. z czasów I wojny światowej. – Odsłaniamy pomnik umocniony      i uświęcony ziemią z miejsc pamięci Polski i Polaków. To dzieło łączy rocznicę odrodzenia niepodległości ze świętym patronem tej niepodległości – powiedział podczas uroczystości Marszałek Sejmu.

Marek Kuchciński przypomniał, że Sejm ustanowił 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier Beata Szydło i licznie zgromadzeni parlamentarzyści min.: Zbigniew Chmielowiec-poseł na Sejm RP, Anna Schmidt- Rodziewicz-poseł na Sejm RP., Krystyna Wróblewska-poseł na Sejm RP.