Jubileusz Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego w Niwiskach

Złote Gody” – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Pięć par małżeńskich z terenu gminy Niwiska świętowało 18 października 2017r. Złote Gody, czyli okrągły Jubileusz Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego.

Z tej okazji w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Niwiskach została odprawiona przez ks. proboszcza Kazimierza Franczaka uroczysta dziękczynna msza święta, po której w dworku HUPKI odbyło się spotkanie z dostojnymi Jubilatami.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP i Wójt Gminy Elżbieta Wróbel. Jubilatom wręczono odznaczenia, upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Życzenia i gratulacje Jubilatom złożył Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś.

W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli najbliżsi i Seniorzy z Gminy Niwiska , którzy równocześnie świętowali Dzień Seniora. Dla Jubilatów w okolicznościowej akademii wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlance, Seniorzy z Dziennego Domu Senior Wigor i kapela Widelanie.

Jubileusz Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego obchodziły następujące pary:

Państwo Rozalia i Tadeusz Bajor z Trześni
Państwo Maria i Stanisław Fryc z Kosów
Państwo Stanisława i Marian Komaniecki z Siedlanki
Państwo Maria i Leon Rzeszutek z Przyłęka
Państwo Teresa i Eugeniusz Tetlak z Trześni

Życzymy Jubilatom kolejnych lat wspólnego życia. Niech każdy dzień dostarcza radości, a uśmiech zawsze gości w ich sercach.