I Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Dębowca

Liczne jednostki PSP i OSP z różnych stron diecezji rzeszowskiej przybyły 8 maja br. do Sanktuarium Matki Bożej La Salette w Dębowcu, aby wziąć udział w I Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków. W uroczystości uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył Krajowy Kapelan Strażaków st. bryg. ks. Jan Krynicki. W czasie liturgii wielokrotnie odwoływano się do Chrztu Polski jako do historycznego aktu, który przez wieki kształtował wiarę, duchowość i kulturę narodu polskiego. Zawierzono także wszystkich strażaków Miłosierdziu Boga przez pośrednictwo Matki Miłosierdzia i św. Floriana – Patrona Strażaków.

Witold Lechowski w swym wystąpieniu podziękował strażakom za ich ofiarną i pełną poświęcenia służbę, zaznaczając jak trudna i odpowiedzialna jest ich praca. W pielgrzymce diecezjalnej strażaków wzięli udział także parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Jasielski reprezentowali Starosta Jasielski – Mariusz Sepioł oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle – Tadeusz Gorgosz.