• Program Rodzina 500+ | Propozycja dla wszystkich rodzin

Puchar Wójta Gminy Jeżowe dla strażaków-Oldbojów Gminy Jeżowe!

is_dsc_8660x

W dniu 18 września 2016, na stadionie „Sparty” w Jeżowem odbyły się zawody sportowo-pożarnicze gminy Jeżowe i Kamień. Startowało w nich 22 drużyny: z gminy Jeżowe – 2 drużyny kobiece i 8 drużyn męskich, z gminy Kamień – także 2 drużyny kobiece i 6 drużyn męskich. Ponadto startowały 2 MDP /chłopcy i dziewczęta/ z OSP …

Nowy sztandar dla OSP Poręby Dębskie

7

W pierwszą niedzielę września odbyła się uroczystość wręczenia nowego sztandaru jednostce OSP Poręby Dębskie oraz poświęcenia figury św. Floriana, która stanęła na placu przed remizą. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, którą koncelebrował ks. Andrzej Machowicz, kapelan strażaków powiatu tarnobrzeskiego, wraz z ks. Eugeniuszem Nyczem, kapelanem strażaków z naszej …

Na stoisku DEZAMETU w Kielcach

1

Tradycyjnie we wrześniu w Kielcach na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego spotykają się producenci sprzętu zbrojeniowego oraz ich kontrahenci. Są to największe targi tego typu w tej części Europy. NA XXIV targach stawiło się ponad 600 firm z 30 krajów świata.

Dożynki Gminy Głogów Małopolski

_8201639-1

21 sierpnia br. w Rudnej Małej odbyły się dożynki Gminy Głogów Małopolski. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez proboszcza parafii Rudna Wielka ks. Wacława Sopla wraz z proboszczem parafii Styków ks. Wojciechem Baranem i ks. Romanem Mazurem z kurii Krakowskiej, który pochodzi z Rudnej Małej.

Konkurs „Produkt Miodem Słodzony” w Bojanowie

DSC_0391m

Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie i Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” ogłosili konkurs kulinarny polegający na wyborze najlepszego produktu wykonanego na bazie miodu. Jury dokonało oceny potraw zgłoszonych do konkursu biorąc pod uwagę: smak potrawy, oryginalność, łatwość przyrządzenia, czas potrzebny do przygotowania.