• Program Rodzina 500+ | Propozycja dla wszystkich rodzin

Piknik rodzinny „Siedlisko 2017”

DSC_0080

W dniu 16.07.2017 r. na Stadionie Sportowym w Kolbuszowej odbyło się wydarzenie kulturalno – promocyjne pn. „Piknik Rodzinny Siedlisko 2017”. Celem wydarzenia było pobudzenie zaangażowania społeczności lokalnej w rozwój obszaru objętego LSR i budowanie kapitału społecznego na tym obszarze, wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi, lokalnymi środowiskami.

Święto Policji w Kolbuszowej

3

Uroczystość Święta Policji obchodzili w piątek (14 lipca br.) policjanci i pracownicy kolbuszowskiej jednostki. Jest to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy. W trakcie uroczystego apelu i w obecności zaproszonych gości, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej otrzymali nominacje na wyższe stopnie.

40-to lecie OSP Jańciówka

DSC_0113

W niedzielę 2 lipca w Jańcówce (gm. Głogów Młp.) odbyły się uroczystości związane z 40-to leciem powstanie jednostki OSP w tej miejscowości, podczas których doszło do przekazania nowego sztandaru ufundowanego przez druhów strażaków i mieszkańców wsi.

Pamiątkowy grawer

f1

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski wręczył pamiątkowy grawer z okazji jubileuszu powołania PSP przewodniczącemu parlamentarnego zespołu strażaków posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi.

Laureaci konkursów przedmiotowych

DSC_6401m

We wtorek  13 czerwca br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej po raz kolejny odbyło się spotkanie z najlepszymi uczniami powiatu kolbuszowskiego. Uczniowie zostali docenieni za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych odniesionych na szczeblu wojewódzkim. W spotkaniu, którego gospodarzami byli: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec oraz Ewa Nowak Prezes Fundacji Serce, …

Pożegnanie Ambasadora Gruzji

DSC08954m

W dniu 6 czerwca br. odbyło się przyjęcie pożegnalne Ambasadora Gruzji w Polsce pana Nikoloza Nikolozisvili. Jego 6-letnia misja dyplomatyczna w Polsce charakteryzowała się ogromnym wkładem w rozwój stosunków polsko-gruzińskich w sferze politycznej, gospodarczej, kulturalnej.