Nowa hala w Wysokiej Głogowskiej

Dnia 1 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego obiektu sportowego przy Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Nowa hala w Wysokiej Głogowskiej jest nowoczesna i bezpieczna. Obiekt liczy 42 metry długości i 25 metrów szerokości i jest połączony z budynkiem szkoły. Posiada bogate zaplecze socjalno-sanitarne, tj. toalety, szatnie, pokój nauczycielski oraz magazyn na sprzęt. Jest również przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne.

Koszt inwestycji wyniósł 4,7 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dotacja przyznana gminie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, 2,1 mln zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała część kosztów została pokryta z budżetu gminy. Podczas uroczystego otwarcia obiektu burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj dziękował za pomoc w uzyskaniu finansowania dla tej inwestycji. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Pan poseł i współpraca z nim. To wymagało dużo pracy, przygotowania właściwego wniosku, ale też spotkań w ministerstwie, po to, aby nasza inwestycja dostała dofinansowanie – mówił Paweł Baj.

Serdecznie gratuluję inwestycji, która z pewnością będzie służyć całej społeczności szkolnej, a także mieszkańcom gminy i stworzy szansę dla rozwoju talentów sportowych.