Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 81. rocznicy Bitwy o Kolbuszową

W środę (9 września), przed Zespołem Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej odbywały się obchody rocznic wrześniowych.

Tegoroczna uroczystość, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, zorganizowana została w znacznie skromniejszej oprawie, niż było to do tej pory. Obecny był Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś wraz z Wicestarostą Kolbuszowskim Wojciechem Cebulą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Mieczysławem Burkiem, Burmistrz Kolbuszowej wraz z zastępcą Markiem Gilem oraz radnym Krzysztofem Wójcickim, Franciszek Batory, Wiceprezes Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego oraz dyrektorzy Zespołu Szkół nr 1 i 2 z Kolbuszowej. Podczas uroczystości obecny był sztandar ZST oraz Strzelcy.

Przybyłe delegacje przywitała Grażyna Pełka, dyrektor ZST w Kolbuszowej. Następnie ks. Lucjan Szumierz odmówił modlitwę w intencji poległych za ojczyznę, po której zebrani złożyli symboliczne wiązanki kwiatów przy tablicach, upamiętniających poległych za ojczyznę, znajdujących się na froncie budynku ZST. Ostatnim punktem środowych uroczystości była wspólna modlitwa i złożenie kwiatów przy mogiłach żołnierzy poległych w walce z hitlerowskim najeźdźcą w obronie Kolbuszowej na kolbuszowskim cmentarzu.