Brief 13.03.2020 R.

KAMPANIA / KORONAWIRUS

 • ANDRZEJ DUDA PODJĄŁ DECYZJĘ, ŻE NIE BĘDZIE ORGANIZOWAŁ DUŻYCH SPOTKAŃ W ZWIĄZKU Z KAMPANIĄ PREZYDENCKĄ.
 • TERMIN WYBORÓW JEST ZNANY, NIE MA PODSTAW ANI PLANÓW, BY JE PRZEKŁADAĆ.
 • WYBÓR KIDAWY-BŁOŃSKIEJ TO BYŁABY BRUTALNA WOJNA NA GÓRZE. ANDRZEJ DUDA MUSI WYGRAĆ, JEST GWARANTEM STABILNEJ REALIZACJI NASZEGO PROGRAMU. DOBRE ZMIANY MOGĄ BYĆ Z POLITYCZNYCH POBUDEK WETOWANE PRZEZ PREZYDENTA TOTALNEJ OPOZYCJI.
 • ZDROWIE NIE MA BARW POLITYCZNYCH. APELUJEMY DO OPOZYCJI, BY NIE WYKORZYSTYWAŁA POLITYCZNIE TEJ SYTUACJI. DOTYCZY ONA PACJENTÓW I BEZPIECZEŃSTWA CHORYCH.
 • APELUJEMY DO KIDAWY BŁOŃSKIEJ I JEJ SZTABOWCÓW, BY PRZESTALI POSŁUGIWAĆ SIĘ FAKE NEWSAMI NA TEMAT KORONAWIRUSA. PRZESTAŃCIE STRASZYĆ POLAKÓW, KAŻDE WASZE KŁAMSTWO BĘDZIEMY POKAZYWAĆ I PROSTOWAĆ. (np. kłamstwa ws. ukrywania przypadków zakażeń, ws. szpitala na Szaserów, koniecznej skali testów itd.)
 • APELUJEMY DO WSZYSTKICH POLITYKÓW I DZIENNIKARZY ZAANGAŻOWANYCH POLITYCZNIE O TO, ŻEBY NIE STRASZYĆ POLAKÓW, ŻEBY NIE WYWOŁYWAĆ PANIKI. Działania polityków totalnej opozycji publikujących regularnie w mediach społecznościowych fake newsy są skrajnie nieodpowiedzialne. Powielanie tych informacji i straszenie nimi ludzi to skandal.
 • JESTEŚMY NA FRONCIE WALKI, ALE NIE MOŻE TO BYĆ WALKA POLITYCZNA, A WALKA Z KORONAWIRUSEM. Potrzebujemy współpracy między rządem a opozycją. Walczmy z epidemią dezinformacji. To test zgody, wspólnej walki z fake newsami.
 • CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ ZE WSZYSTKIMI SIŁAMI POLITYCZNYMI, ABY MINIMALIZOWAĆ ZAGROŻENIE I WALCZYĆ WSPÓLNIE O ZDROWIE PUBLICZNE. Przykładem niech tu będzie zawarta z marszałkiem Senatu dżentelmeńska umowa. Poprzemy zmiany w regulaminie Senatu, ale tylko po to, by uchwalić szybko zmiany w specustawie dotyczącej walki z koronawirusem. Później zmiany w regulaminie zostaną usunięte. Naszym zdaniem nadzwyczajny tryb legislacyjny zastrzeżony jest przez konstytucję dla rządu. Zgodziliśmy się na takie wyjątkowe jednorazowe działanie w Senacie z uwagi na koronawirusa.
 • NAJBLIŻSZE TYGODNIE TO CZAS SZEROKO ZAKROJONYCH DZIAŁAŃ, KTÓRE MAJĄ ZAPOBIEGAĆ ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ KORONAWIRUSA. Działamy zapobiegająco i profilaktycznie. Działania są możliwie dzięki rządowej specustawie, przyjętej przez parlament ponad podziałami politycznymi.
 • RZĄD PODJĄŁ DECYZJĘ O ODWOŁANIU WSZYSTKICH IMPREZ MASOWYCH. ROZSZERZONY ZOSTAŁ ZAKRES KONTROLI SANITARNEJ NA GRANICACH. ZAWIESZONO ZAJĘCIA W SZKOŁACH, PRZEDSZKOLACH, ŻŁOBKACH, UCZELNIACH I DZIAŁALNOŚĆ INSTYTUCJI KULTUR
 • APELUJEMY O ŚLEDZENIE KOMUNIKATÓW GIS, MZ I MEN DOT. SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W KRAJU ORAZ INFORMACJI PRZESYŁANYCH PRZEZ DYREKTORÓW SZKÓŁ. Wszystkie niezbędne i bieżące informacje można znaleźć na: gov.pl/koronawirus