26 maja obrońmy swoje prawa

26 maja obrońmy swoje prawa: do polskiej waluty, do wychowywania dzieci, do programu 500 plus, 300 plus, do bezpieczeństwa – wymieniał Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec podczas zorganizowanej w dniu 13 maja konferencji.

Akcja PiS: obroń swoje prawo, została rozpoczęta na dwa tygodnie przed wyborami. Jej szczegóły przedstawili na poniedziałkowej konferencji Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula oraz Przewodniczący Rady Gminy Raniżów Jan Puzio.

Na ostatniej prostej kampanii ruszamy z akcją: OBROŃ SWOJE PRAWO”. 26 maja głosuj na Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego warto iść na wybory? Żeby w Polsce było po prostu normalnie. A normalność jest wtedy, kiedy np. wszyscy Polacy doświadczają wzrostu gospodarczego. Normalność to budowa wielkiego centrum komunikacyjnego w Polsce, a nie oparcie się, jak mówią liderzy opozycji o wielkie centrum w Berlinie – podkreślał podczas poniedziałkowej konferencji Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec. 

– Formacja, którą reprezentujemy stawia na obronę polskich interesów. PE nie jest tylko instytucją unijną, która decyduje o jakiś mglistych sprawach. Ogromna część dyrektyw, rozporządzeń unijnych ma potem odzwierciedlenie w polskim prawie i wpływa na nasze codzienne życie – dodał Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec.

– Trzeba do tych wyborów iść. Zachęcać wszystkich, żeby poszli. Korzystać ze wszystkich możliwości, by ci, którzy nas popierają, którzy chcą żeby Polska trwała, którzy uważają, że warto być Polakiem, żeby oni wszyscy do tych wyborów poszli – zaznaczył Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula.

Przewodniczący Rady Gminy Raniżów Jan Puzio dodał, że to wybory o naprawdę bardzo wielką stawkę. To początek cyklu wyborczego. W ciągu roku będziemy decydować o losie Polski i Polaków. Będziemy decydować o tym, w którą stronę pójdziemy i będziemy, można powiedzieć, także decydować o tym, czy obronimy się przed zagrożeniami.

Kolejne sprawy, które omawiane były podczas spotkania to m. in. prawo do polskiej waluty, prawo do wychowywania dzieci, nielegalna imigracja, obrona wartości chrześcijańskich, czy kupowanie towarów tej samej jakości.

Zdjęcie: Szczegóły akcji pn. „Obroń Swoje Prawo” przedstawili na poniedziałkowej konferencji Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula oraz Przewodniczący Rady Gminy Raniżów Jan Puzio.