Wizyta w Sejmie uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie z Majdanu Królewskiego

40 – osobowa grupa uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Majdanie Królewskim reprezentowała gminę w Sejmie RP podczas otwarcia wystawy o ks. kardynale Adamie Kozłowieckim.

Uczestnicy wycieczki zostali też oprowadzeni po kompleksie pomieszczeń Sejmu i Senatu, mogli obserwować na żywo obrady Sejmu, spotkali wiele osób znanych im tylko z przekazów telewizyjnych.

Po wizycie w Sejmie uczniowie zobaczyli też Pałac Prezydencki, Starówkę, Stadion Narodowy, Pomnik Małego Powstańca i wiele innych ciekawych miejsc naszej stolicy.

Wyjazd do Warszawy był nagrodą dla dzieci za wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły. – Wszyscy, i dzieci , i nauczyciele, wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, obdarowani pamiątkowymi gadżetami i bogatsi o niezapomniane przeżycia i wspomnienia.

Wizytę w Warszawie sponsorował uczniom Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, a o dodatkową atrakcję zwiedzenia Sejmu i Senatu zatroszczył się poseł Zbigniew Chmielowiec.