Otwarcie Dziennego Domu Seniora w Hucie Przedborskiej

W Hucie Przedborskiej działa Dzienny Dom „Senior+”. Jest to pierwsza tego typu placówka w gminie. Oficjalne otwarcie odbyło się 22 stycznia.

W spotkaniu udział wzięli seniorzy oraz m.in: poseł Zbigniew Chmielowiec, Piotr Plich Wicewojewoda Podkarpacki, Ewa Draus Radna Sejmiku woj. Podkarpackiego, Krzysztof Wilk Przewodniczący Rady Miejskiej, Marek Gil Z-ca Burmistrza Kolbuszowej, Małgorzata Hariasz Kierownik MGOPS w Kolbuszowej, Krzysztof Sudoł Z-ca Kierownika MGOPS, ks. Dziekan Kazimierz Osak, ks. Dziekan Jan Pępek. Po poświeceniu budynku, zaproszeni goście zabrali głos. Na zakończenie, krótki występ przygotowały dzieci ze szkoły w Przedborzu.

Budynek dawnej szkoły w Hucie Przedborskiej został udostępniony dla wypoczynku i rehabilitacji 15 seniorów, jednak obiekt daje możliwość zwiększenia liczby seniorów do 25 osób. Obecnie z placówki korzysta 11 kobiet i 4 mężczyzn.

Do dyspozycji seniorów jest kilka odpowiednio wyposażonych sal m. in. pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję sali spotkań i jadalni, pomieszczenie klubowe wyposażone m. in. w telewizor i komputer, pomieszczenie do odpoczynku z miejscami leżącymi oraz sala, w której jest prowadzona rehabilitacja.

Placówka jest czynna osiem godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Wszystkim osobom zapewniony jest ciepły posiłek oraz bezpłatny dowóz z miejsca zamieszkania do Huty Przedborskiej i z powrotem.