41 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie – 25 sierpnia 2017r. – Dzień Powiatu Kolbuszowskiego

Niwiska i reszta gmin powiatu kolbuszowskiego uczestniczyły w piątek, 25 sierpnia, w 41 Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie.

Targi trwały od 10 do 27 sierpnia 2017r. Codziennie w samym sercu Krakowa promowały się różne regiony z terenu całej Polski i kraje unii europejskiej.

Dzień Powiatu Kolbuszowskiego w Krakowie rozpoczął korowód dookoła Sukiennic, w którym uczestniczyły wszystkie kapele, zespoły i osoby pokazujące chwilę później na specjalnej scenie dorobek i kulturę regionu, a także Poseł na Sejm RP z Powiatu Kolbuszowskiego Zbigniew Chmielowiec, Starosta kolbuszowski Józef Kardyś, wójtowie gmin: Niwiska – Elżbieta Wróbel i Raniżowa – Władysław Grądziel.
Po uroczystym powitaniu wystąpiły zespoły regionalne i kapele z Powiatu Kolbuszowskiego: Kapela Jana Cebuli, Zespół Ludowy Cmolasianie, Kapela Dzikowianie, Zespół Ludowy Górniacy, Kapela Ludowa Widelanie oraz Zespół Pieśni i Tańca Lesiaki z Raniżowa. Na scenie zaprezentowała się również Orkiestra Dęta MDK w Kolbuszowej oraz Mażoretki z Majdanu Królewskiego. Oprócz występów nie zabrakło także stoisk rękodzieła artystycznego, wyrobów ludowych i stoiska z pasieki z pszczelarzami.