Uroczyste otwarcie nowej hali sportowej w Nowej Dębie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie 14 czerwca obchodziła swoje święto. Tegorocznym obchodom towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej hali sportowej.

Przybyłych na uroczystość gości przywitała Ewa Markowicz-Zając – dyrektor szkoły oraz Adam Szpunar, nauczyciel wychowania fizycznego.

Zaproszeni goście, wśród których był m.in.poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec,  burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, zastępca burmistrza Leszek Mirowski, radni Rady Miejskiej w Nowej Dębie, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Nowa Dęba, a także uczniowie i nauczyciele SP nr 2, zapoznali się z historią powstania hali sportowej.

W przemówieniach zabierający głos doceniali trud i wysiłek tych wszystkich, dzięki którym starania o nową halę zakończyły się sukcesem. Najczęściej słowa uznania i podziękowania trafiały do Jacka Szpunara – nauczyciela wychowania fizycznego, który od wielu lat zabiegał o nowy obiekt. Dyrektor Szkoły Ewa Markowicz-Zając słowa wdzięczności przekazała również na ręce posła Zbigniewa Chmielowca, który wspierał starania władz samorządowych o pozyskanie środków na budowę hali z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poseł zrewanżował się piłkami, które przekazał szkolnej młodzieży, podobnie jak i przewodniczący Komisji Oświaty Stanisław Skimina.

Włodarze Nowej Dęby – Wiesław Ordon i Leszek Mirowski, podarowali szkole zestaw do gry w speed-ball. Sprzęt pozwoli na urozmaicenie zajęć sportowych o nową dyscyplinę.

Symbolicznego otwarcia hali przez przecięcie wstęgi dokonali: poseł Zbigniew Chmielowiec, burmistrz Wiesław Ordon, dyrektor szkoły Ewa Markowicz-Zając, przedstawiciel Rady Rodziców Waldemar Rydzik oraz najmłodsza uczennica szkoły Magdalena Samołyk. Nową halę poświęcił proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ksiądz prałat Eugeniusz Nycz. Strzałem do bramki (i to udanym) zainaugurowali sportowy byt hali dyr. E. Markowicz-Zając i poseł Z. Chmielowiec.

Część artystyczną przygotowali uczniowie przebrani za postaci sienkiewiczowskie. Była ona przeplatana piosenkami w wykonaniu Natalii Gazdy i Emila Treli oraz akcentami sportowymi. Odbył się także mini-mecz siatkówki z udziałem burmistrza Wiesława Ordona, zastępcy burmistrza Leszka Mirowskiego oraz zawodniczek Klubu Piłki Siatkowej Nowa Dęba.

Należy wspomnieć, że gmina Nowa Dęba na budowę hali sportowej, która kosztowała 3,1 mln zł, uzyskała wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30%. Przy hali powstało także 25 miejsc parkingowych, na które środki przekazał lokalny samorząd.