W deszczu, słońcu i znowu w deszczu walczyli kierowcy KJS-u Targum w Niwiskich

Od kilku już lat trwa dobra współpraca Automobilklubu Mieleckiego z gminą Niwiska. Zaowocowała kolejną konkursową jazdą samochodem na malowniczych drogach tej gminy. Impreza jest bardzo popularna wśród kierowców w regionie. Dużo więcej chętnych niż miejsc na liście zgłoszeń. KJS TARGUM o Puchar Wójta Gminy Niwiska to II Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM odbył się w niedzielę 8 maja na trzech dobrze znanych odcinkach: od Trześni w kierunku Siedlanki na szybkich zjazdach, w Hucinie obok stadionu z dojazdem do Niwisk przez wzniesienie z wymagającymi zakrętami. Padający deszcz utrudniał warunki zawodów, drogi zrobiły się śliskie. Kilka załóg wypadło z trasy, jeśli to było możliwe to zazwyczaj przy pomocy kibiców wracali do rywalizacji lub zostawali do końca imprezy. W wielu miejscach na mokrej trasie fani motoryzacji pojawiali się i pomagali zagubionym kierowcom. Jazda w deszczu wymagała od kierowców dużej koncentracji, mały błąd kończył się w rowie lub na orance. Dla licznej grupy fanów motoryzacji było to faktycznie ciekawe widowisko.  Na takie „atrakcje” właśnie wyczekiwali.

Organizatorem imprezy był Automobilklub Mielecki przy wsparciu miejscowego samorządu. Logistycznie imprezę obsługiwały miejscowe jednostki OSP z Niwisk, Siedlanki, Huciny i Trześni. Patronat honorowy objął poseł RP ziemi kolbuszowskiej Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel. W końcowej rywalizacji w najliczniej obsadzonej klasie Fiat najlepiej pojechali Florkiewicz Adam i Panek Dariusz z Dębicy. Na miejscu drugim załoga z AK Bieckiego Przywara Dominik z pilotką Aleksandrą Piekarską. Trzecie miejsce przypadło załodze ze Stalowej Woli Andrzej Gromadzki i Kamil Rzękeć. W klasie do 1400 cm kolejność była następująca: Słomka Mateusz i Sebastian Urbaniec z AK Południowy, Wronkiewicz Jacek i Orliński Wiesław z AK Bieckiego, Skroban Marcin i Wagner Jakub z Biłgoraja. Klasę do 1600 cm wygrała załoga JKMiRD Przemysław Pomprowicz i Daniel Sokołowski. Łukasz Sawicki z Mirosław Wieczorek z Automobilklubu Galicyjskiego dojechali na drugim miejscu, natomiast Mateusz Brej z Adrianem Moszczykiem z Biecza byli trzeci. O punkty w klasie do 2000 walczyli Michał Podsiadło i Patryk Kielar  z Kielc zajmując pierwsze miejsce, drugie przypadło dla załogi Paweł Biały, Tomasz Biały z Rzeszowa. Trzecie miejsce zajęła załoga Grzegorz Ważny i Mateusz Czekaj z AK Chełmskiego. W najmocniejszej klasie rywalizowały załogi mieleckie, Mariusz Zieliński z pilotem Ryszardem Chlebowskim, Sebastian Leśniak z Krzysztofem Tomeckim, Marek Grzelak z Dominikiem Letniowskim i Jacek Popiołek z Marcinem Majerskim. Klasę wygrała Załoga Zieliński-Chlebowski przed Leśniak-Tomecki. Trzecie miejsce przypadło załodze Kudłacz Szerszeń z AK Stomil Dębica. Klasa „Gość” rządziła się swoimi prawami, jej wyniki nie są brane do rywalizacji mistrzowskiej. Kolejność miejsc taka sama jak na liście startowej: Maciej Wojdyło i Rafał Dziura, Hubert Janów i Natalia Kalandyk z Automobilklubu Rzeszowskiego, trzecie miejsce dla załogi Klaudiusz Such i Alina Such z Automobilklubu Wielkopolskiego. W klasyfikacji Generalnej dwa pierwsze miejsca przypadły załogom z Automobilklubu Mieleckiego, Mariusz Zieliński, Ryszard Chlebowski oraz Sebastian Leśniak z Krzysztofem Tomeckim. Trzecią załogą w klasyfikacji Generalnej została załoga Pomprowicz – Sokołowski. Dla najlepszych załóg organizatorzy przygotowali okazałe pamiątkowe puchary ufundowane przez posła RP Zbigniewa Chmielowca, Wójta Gminy Niwiska Elżbietę Wróbel, sponsora głównego KJS – Targum firmę TARGUM, ZEDGUM panów Edwarda Zielińskiego i Piotra Roga oraz Automobilklub Mielecki. Wręczenia pucharów w imieniu pana posła Zbigniewa Chmielowca i Wójta Elżbiety Wróbel dokonał przedstawiciel Gminy Niwiska pan Kazimierz Kwaśnik, Dyrektor KJS Mateusz Machnik oraz Grzegorz Stryjski prezes Automobilklubu Mieleckiego.

W imieniu organizatorów KJS Targum o Puchar Wójta Gminy Niwiska serdecznie dziękujemy fundatorom pucharów, panu posłowi RP Zbigniewowi Chmielowcowi, dziękujemy władzom samorządowym powiatu kolbuszowskiego, władzom Gminy Niwiska, strażakom z OSP Siedlanka, OSP Trześń, OSP Hucina i gospodarzom OSP Niwiska. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie niedzielnych zawodów, sędziom i ratownikom drogowym Automobilklubu Mieleckiego oraz mieszkańcom Niwisk, Huciny i Trześni. Dziękujemy kibicom, którzy w strugach deszczu obserwowali zmagania kierowców i starali się pomóc w sytuacjach nadzwyczajnych.