90-lecie OSP w Lipiu

3 maja br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiu obchodziła 90 – cio lecie swej nieprzerwanej działalności. Wraz z jubilatką świętowały delegacje OSP z terenu  gminy Głogów Młp. Na obchody przybyli przedstawiciele władz samorządowych, radni, sołtysi, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie bryg. Kazimierz Witek, były Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie st. bryg. Andrzej Stopa.

W jubileuszu wziął udział także poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w kościele pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli. Dalsza część uroczystości odbyła się przed remizą strażacką w Lipiu, gdzie dokonano poświęcenia nowo pozyskanego samochodu bojowego typu STEYR. Zaszczytną funkcję matki chrzestnej samochodu, Zarząd OSP w Lipiu powierzył Pani Marii Mazur – radnej Rady Miejskiej w Głogowie Młp.

W stronę jednostki z Lipia popłynęło wiele życzeń zarówno od władz strażackich wyższego szczebla, jak i samorządowych. Na ręce Prezesa OSP w Lipiu Stanisława Wiewiury i Naczelnika Dariusza Mazura złożono listy gratulacyjne.

„To już 90 lat wasi poprzednicy, a teraz Wy kontynuujecie dzieło służby, gotowości niesienia pomocy wszystkim potrzebującym w nagłej potrzebie. Dzisiaj, w dniu jubileuszu 90- cio lecia powstania jednostki OSP w Lipiu, składam serdeczne gratulacje. Pragnę podziękować całemu Zarządowi i wszystkim druhom za odwagę i profesjonalizm jaki wykazują podejmując niebezpieczne zadania oraz za niegasnącą gotowość do niesienia pomocy innym. Dziękuję za kontynuację tego dzieła, dziękuję za dbałość o ciągłość w przekazywaniu tej szczytnej idei młodym następcom. Z okazji jubileuszu życzę wiele satysfakcji, bezpiecznych wyjazdów i szczęśliwych powrotów oraz szczerej wdzięczności Mieszkańców Lipia i Gminy Głogów Małopolski” – powiedział Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Podczas uroczystości zostały wręczone puchary oraz dyplomy dla zwycięzców Turnieju Piłkarskiego Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Główną część spotkania zakończyła defilada pododdziałów pieszych oraz wozów bojowych jednostek ochotniczych straży z terenu gminy Głogów Małopolski.