Wiosenne zmagania z „zimowymi zapasami” – Edycja II

W niedzielę 17 kwietnia 2016 r. na terenie kolbuszowskiego Stadionu odbyły się drugie zawody Nordic Walking pod hasłem „Wiosenne zmagania z ‘zimowymi’ zapasami” dla dorosłych, których organizatorem  był Kolbuszowski Klub Nordic Walking.

Pomimo wielu imprez sportowych odbywających się w tym dniu na kolbuszowskim stadionie zgromadziło się około 120 zawodników reprezentujących Kluby Sportowe między innymi z Rzeszowa, Jasła, Krosna, Jeżowego, Tarnobrzega, Leżajska, Nowej Dęby a nawet z Katowic. Od wczesnych godzin rannych na terenie Stadionu zaroiło się od kolorowych koszulek klubowych. Pomimo lekkiego porannego chłodu na twarzach zgromadzonych gościł uśmiech i zadowolenie. Spotkania przed zawodami to wspaniała okazja do zawierania nowych znajomości, nawiązywania  kontaktów, zawierania przyjaźni, wymiany doświadczeń ale i sportowej rywalizacji na trasie. Zawodnicy walczą o każdą sekundę, chcąc pokonać nie tylko przeciwnika, ale przede wszystkim nieubłaganie biegnący czas. Atmosferę wśród zawodników podgrzewało  słoneczko, wspaniale dopingujące chodziarzy.

O godzinie 10.30 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów i przywitanie wszystkich zawodników przez pana posła Zbigniewa Chmielowca,  Jana Zubę – Burmistrza Kolbuszowej oraz pana Grzegorza Romaniuka prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Kilka słów dopingu i mogliśmy przejść do rozgrzewki, którą poprowadziły Małgorzata Sitko oraz Agnieszka Szalwa- Niezgoda .

Trasa zawodów rozpoczynała się na bieżni,  by poprowadzić dalej zawodników lasem wokół stadionu. Ta nowa trasa bardzo się uczestnikom podobała

Po przygotowaniu organizmu do wysiłku na linii startu stanęli zawodnicy mający do pokonania 10 km. Największa grupa zawodników wystartowała na dystansie 5 km. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie. Każdy zawodnik otrzymał numer startowy oraz chip, tak aby czas pokonywania dystansu był precyzyjnie zmierzony. Na zwycięzców w kolejnych dystansach i kategoriach wiekowych czekały statuetki. Ci którzy pokonali swój dystans i przekroczyli linię mety, zostali nagrodzeni pięknymi medalami.

Najwięcej emocji jak to zwykle bywa niesie oczekiwanie na ostateczne wyniki. Aby umilić czas oczekiwania na wręczanie statuetek zawodnicy mogli rozgrzać jeszcze ciało w sportowym tańcu.

……. i nadszedł ten wyczekiwany moment Ogłoszenia Wyników. Jako pierwsi zostali nagrodzeni zawodnicy startujący na dystansie 10 km, następnie 5 km. Długo by wymieniać wszystkich z imienia i nazwiska dlatego tym, którzy stanęli na podium Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pełne wyniki można znaleźć na stronie http://timekeeper.pl/wyniki/, oraz na stronie Klubu www.nw.kolbuszowa.pl,  gdzie znajduje się również bogata galeria zdjęć z przebiegu zawodów. Uhonorowany został także najstarszy zawodnik z Kolbuszowej. Po ogłoszeniu wyników nadszedł czas na losowanie nagród pozyskanych od sponsorów. A byli nimi Urząd Marszałkowski, Poseł Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski, Burmistrz Kolbuszowej, Nadleśnictwo Kolbuszowa, Fundacja „Serce”, Firmy: Orzech i Alka, sklep sportowy Cyclo – Centrum, Firma Laser Cup, F H Marker II AGD, Olimp Sport Nutrition.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu tej imprezy – naszym Partnerom, Sponsorom oraz Patronom Honorowym i Medialnym za wsparcie, Strzelcom i Wolontariuszom za utrzymanie porządku i pracę, sędziom za czuwanie na trasie, wolontariuszom z Klubu Motorowego za opiekę medyczną. Dziękujemy wszystkim tym których nie wymieniliśmy a w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację i sprawny przebieg imprezy.

KKNW