Uroczyste otwarcie Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w gminie Głogów Młp.

W miejscowości Budy Głogowskie w zaadaptowanych pomieszczeniach budynku, w którym mieściła się kiedyś szkoła, dzięki dofinansowaniu z rządowego programu utworzona została placówka pod nazwą Dzienny Dom „Senior-WIGOR”. 4 marca br. dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia domu, w którym osoby powyżej 60 roku życia z terenu gminy Głogów Małopolski będą mogły wspólnie spędzać czas. Seniorzy od poniedziałku do piątku będą mogli skorzystać z zajęć ruchowych, rekreacyjnych, kulturalno-oświatowych, warsztatów tematycznych,  a także ciepłego posiłku. Do ich dyspozycji będzie także pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: Poseł na Sejm RP – Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP – Mieczysław Miazga, dyrektor ROPS w Rzeszowie – Jerzy Jęczmienionka, Burmistrz Głogowa Młp – Paweł Baj, Proboszcz Parafii p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Budach Głog. – ks. Paweł Zimny, który dokonał poświęcenia obiektu, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, radni, sołtysi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Na utworzenie domu dziennego gmina Głogów Młp. otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 248 062, 000 tys. złotych, co stanowi 80 % całkowitego kosztu realizacji zadania. Dom Senior-WIGOR w Budach Głog. przyjmie 15 osób. W ubiegłym roku dofinansowanie na utworzenie domów dla seniorów otrzymało 119 samorządów z całej Polski, w tym 11 w województwie podkarpackim.